Na przykladzie psa pokazalismy, jak zwierzeta sa sprzedawane, traktowane i maltretowane. Tyczy sie to wszystkich rodzajów zwierzat, które musza (pozwolic sie zmodyfikowac, by) dopasowac sie do ludzi, w wygladzie i zachowaniu. Czyni sie to poprzez tworzenie nowych ras wraz ze wszystkimi wszelkimi negatywnymi skutkami hodowli. Czy istnieje usprawiedliwienie?

Przyznajemy sobie prawo zabierania zwierzat z ich naturalnego srodowiska, jak np. ptaki, weze, jaszczurki, zólwie czy egzotyczne ryby. Czy istnieje usprawiedliwienie?

Ptaki, swinki morskie i króliki zamykamy w malenkich klatkach, a ryby w malych naczyniach, bysmy mogli na nie patrzec, gdy tylko przyjdzie nam ochota. Czy istnieje usprawiedliwienie?

Gdy juz nie mozemy trzymac zwierzecia sprzedajemy je, oddajemy do schroniska, gdzie czesc zostanie uspiona lub wypuszczamy gdzies na wolnosc, zeby sie soba zajely. Czy istnieje usprawiedliwienie?

Upewniamy sie, ze psy i koty nie moga sie rozmnazac poprzez sterylizacje lub usuwanie jader. To samo robi sie królikom i swiadkom morskim, bo "brzydko" pachna, a psom, bowiem przejawiaja naturalne zachowania, które sie nam nie podobaja. Czy istnieje usprawiedliwienie?
Czy ludzie moga dac sobie prawo decydowania o losie zwierzat? Czy korzysci ludzi równowaza straty zwierzat?

Dlatego zachecamy do NIE trzymania zwierzat w domu.
Tematy
Zwierzęta w domu
Przykład: pies
Historia psa
Pies współczesny
Psy cierpią kosekwencje nieodpowiedzialnej hodowli
Negatywne skutki dla psów
Zwierzęta w domu
Cena jaką płacą zwierzęta trzymane w domu
Człowiek
Dlaczego ludzie chcą trzymać zwierzęta w domu?
Negatywne skutki dla ludzi
Wniosek?
Ukochane zwierzaczki?